пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

Шановні батьки!

    Вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!
   Нехай ці чудові свята будуть радісними і щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай завжди будуть з Вами вірні друзі, удача й успіх, а в домі – світло та радісно від любові і добрих новин. Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим родинам.
  Нагадую, що під час зимових канікул з 30.12.2017 по 14.01.2018 Ви несете  відповідальність за здоров'я та безпеку Вашої дитини, а також за її поведінку в громадських місцях.
   Початок занять  - 15 січня 2018.


середа, 27 грудня 2017 р.

27 грудня відбулося новорічне свято. Діти зіграли виставу "Пригоди новорічної ялинки" співали, танцювали. Батьки були запрошені на свято, після якого організували дітям солодкий стіл.











неділя, 17 грудня 2017 р.

День Святого Миколая – свято з особливим шармом

9 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.
За легендою, Святий Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православна гілка християнства це свято відзначає 19 грудня, а в католицька трохи раніше – 6 грудня (католики всі свята з постійними датами святкують на 13 днів раніше, враховуючи різницю між юліанським і григоріанським календарем).

Учні нашого класу активно долучилися до шкільної акції 
"Іграшка молодшому другові".Вони вирішили в цей день подарувати своїм юним шкільним друзям іграшки.


пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

ХОЧЕМО ЖИТИ У МИРІ І ДРУЖБІ

Ми провели годину спілкування на тему "Хочемо жити у мирі і дружбі", на якій говорили про мир у світі та нашій країні, та про стосунки між однокласниками у нашому класі.

вівторок, 5 грудня 2017 р.

Учні нашого класу взяли участь в акції "Допоможи онкохворим дітям"



День благодійності в Україні

День благодійності відзначається щороку в другу неділю грудня!
«День благодійності» встановлений з метою затвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності і на підтримку ініціативи громадських організацій.
Сенс слова «благодійність» зрозумілий, напевно, кожній людині. Творити благо - тобто, надавати безоплатну допомогу тим, хто її потребує. Благодійність виявляється добровільно в будь-якій прийнятній формі: виконання будь-яких робіт чи надання послуг, дарування майна, надання фінансової підтримки.


пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!



Поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі і України.

За більш ніж 30-річну історію хвороби ВІЛ уразив понад 55 млн осіб, з них майже 22 млн дорослих та 4,5 млн дітей вже померли. Досі ми залишаємося лідерами в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, майже 1 % населення України інфіковано ВІЛ.
У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-ого», а нині вже і «ХХI-ого століття».
Чернівецька область належить до регіонів з низькими рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності від захворювань, зумовлених СНІДом (в 4 рази нижчим за даний показник по Україні).
Станом на 1 січня 2016 року у Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом під медичним наглядом перебуває 860 ВІЛ-інфікованих осіб (141 000 осіб – по Україні).
Проте загальновизнаним є факт, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії ВІЛ-інфекції, зокрема, дійсної кількості людей, інфікованих ВІЛ. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість українців можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус.
На сьогодні ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення, основна кількість ВІЛ-інфікованих осіб у Чернівецькій області зареєстрована у віковій групі 25-49 років – 65%, що дуже скоро може призвести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.
Зростання пристрасті молодого покоління до наркотичних препаратів, зниження морально-етичних норм в сексуальному житті ще більше обтяжують песимістичний прогноз, оскільки обидва ці фактори здатні різко посилити природний хід епідемічного процесу ВІЛ-інфекції.
Для всіх без виключення, важливо пам’ятати, що передача ВІЛ здійснюється наступними механізмами: статевим, парентеральним (через кров) та вертикальним (від інфікованої вагітної до дитини). Джерелом ВІЛ-інфекції є інфікована людина, яка знаходиться в будь-якій стадії хвороби, в тому числі, і в період інкубації. Вірус імунодефіциту людини може знаходитися у всіх біологічних рідинах (кров, сперма, вагінальний секрет, грудне молоко, слина, сльози, піт та інші), долає трансплацентарний бар’єр. Однак вміст вірусних часток в біологічних рідинах неоднаковий, що і визначає їх відмінне епідеміологічне значення. У крові, спермі, вагінальному секреті, грудному молоці ВІЛ-інфікованих знаходиться достатня кількість вірусу для інфікування сторонньої особи, а от слина, сльози, сеча не несуть жодної небезпеки для оточуючих.
Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами.
Зважаючи на те, що пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя людини з ВІЛ, ми радимо кожному, хто мав хоча б найменший ризик інфікуватися – обстежитись на ВІЛ.
В Україні при обласних центрах профілактики та боротьби зі СНІДом  , міських та районних поліклініках працюють кабінети «Довіра», де можна безкоштовно і цілком анонімно обстежитись на ВІЛ.
Загальновідомо, що для цієї недуги немає «авторитетів», тому кожний з нас має бути обережним та дотримуватись простих правил для виключення усіх можливих варіантів зараження на ВІЛ!